Belediye'den muhtarlara ücretsiz yer tahsisi

Belediye'den muhtarlara ücretsiz yer tahsisi

 

Kaynarca Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Zeynur Özel başkanlığında toplandı. Toplantının açılışında konuşan Zeynur Özel, "Afrin'de çarpışarak şehit olan askerlerimize rahmet, gazilerimize sağlık dilerim. Biz de mehmetçiğimize destek için bir aylık meclis oturum ücretlerimizi Mehmetçik Vakfı'na bağışlayalım istiyoruz" diyerek oylamaya sundu. Öneri Belediye Meclis Üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. 


ŞEHİT ÖMER AKKUŞ'UN ADI CADDEYE VERİLDİ


Toplantıda gündemde bulunan çoğunluğu imarla ilgili maddeler görüşüldü. Daha önce polis sosyal tesisi olarak kullanılar prefabrik yapı, 5 yıl süreyle ücretsiz olarak İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne tahsis edildi. 


Elbab'ta şehit olan Ömer Akkuş'un adının yaşatılması için bir caddeye verilmesine oy birliği ile karar verildi. 


Toplantıya Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner ve bazı muhtarlar da katıldı. Muhtarlar Derneği'nin talebi üzerine Belediye Pasajında daha önce kira verdikleri yerin ücretsiz olarak 5 yıl süreyle derneğe tahsisine oy birliği ile karar verildi.

 
KAT ARTIŞ TALEBİNE RED


Başoğlu ve Kırktepe'de vatandaşların satın almak istedikleri gayrimenkuller ve Taşoluk Köyü'ndeki bir gayrimenkulün satışı için, encümene yetki verildi. TaşKayrandere mevkiinde 2 kat olan imar izninin 3 kata çıkarılması talebi ise reddedildi. 

MURAT KEFLİ

Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Kaynarca / SAKARYA

Telefon : 0264 871 20 96  
Faks     : 0264 871 30 79